Er du klar til at møde Jaxstyle – den kendte Twitch-streamer med tusindvis af følgere? Han er på vej rundt i danske storcentre for at sprede god energi og gøre en forskel i samarbejde med FirstGrade.dk og Unge Lys. I forbindelse med sin årlige Charity-tour samler Jaxstyle penge ind til Psykiatrifonden gennem en række spændende events fyldt med unikke tilbud, liveauktion og Meet & Greet.
Dagen begynder kl. 12 med liveauktioner, hvor Jaxstyle præsenterer eksklusive produkter med besparelser på op til 90%. Alle indsamlede beløb går direkte til Psykiatrifonden – så her kan du både gøre en god handel og støtte en vigtig sag. Du kan også købe lækkert merch med op til 50% rabat, hvor overskuddet går ubeskåret til Psykiatrifonden.
Ud over liveauktioner og fantastiske tilbud kan du også møde Jaxstyle til en Meet & Greet, hvor der er mulighed for autografer og selfies med denne hjertevarme streamer.
Bare rolig – hele eventet bliver streamet live på Jaxstyles Twitch-kanal, så du kan følge med og støtte fra distancen.
Kom og vær med til Jaxstyle Charity-event – sammen gør vi en forskel!
Vi fik en snak med Jaxstyle om vores arbejde hos Unge Lys, den aktuelle charity-auktion, og om emner som mobning i gaming-verdenen – samt meget mere! Se et lille udklip af vores samtale med ham i videoen her.
Derudover fik vi signeret en masse eksklusivt merch fra FirstGrade, som snart kommer på auktion. Hold øje, hvis du vil have fingrene i noget unikt og samtidig støtte et godt formål!